NOUZOVÁ STRAVA TREK'N EAT

Téměř denně čteme v médiích o živelných pohromách, katastrofách a jiných pro člověka nebezpečných situacích. Většina z nás se domnívá, že jich se podobné "nepříjemnosti" nemohou nikdy dotknout, ovšem opak je pravdou. I v relativně civilizovaném světě můžeme být vystaveni povodním, chemickým haváriím či pouhým výpadkům elektřiny a vody. Jakmile se však v takové situaci ocitneme, bude už příliš pozdě na nějaké systematické či rozsáhlejší opatření. Pouze pečlivé a zodpovědně míněné plánování nám umožní čelit těmto situacím. Právě pro tento případ byly navrženy naše balíčky nouzových potravin.

Jedním z nejdůležitějších preventivních opatření kromě pitné vody (www.BezpecnaVoda.cz) je zajištění dostatku potravin. Nouzové potraviny od společnosti KATADYN splňují přísná výživová kritéria a zaručují optimální nutriční hodnoty. Zaměřují se zejména na vyváženost vitaminů, sacharidů, bílkovin, tuků a vlákniny, neboť všechny tyto prvky jsou důležité pro přežití. Společnost KATADYN používá kvalitní dehydratované a lyofilizované potraviny bez konzervantů a barviv. Nabízená jídla jsou málo kořeněná, a proto jsou zvláště vhodná i pro děti stejně jako pro starší osoby. Nouzové balíčky pokrývají výživové potřeby jedné osoby po dobu 7 dnů až 1 rok. Minimální trvanlivost 5, resp. 15 let.

Největším nepřítelem dehydrovaných nebo lyofilizovaných potravin je vlhkost a kyslík, které způsobují oxidaci některých složek potravin, a tím pak změnu chuti a vůně jídla. Pokrmy proto musí být zabaleny v pevných nádobách s minimálním obsahem vlhkosti a kyslíku.

VSTUPTE